wypoyczalnia aut
Jakie dokumenty muszę okazać w chwili wynajmu?

Do wynajęcia samochodu potrzebne jest prawo jazdy ważne na terenie Polski, aktualny dokument tożsamości, kartę debetową/kredytową.

Czy mogę posiadać zagraniczne prawo jazdy?

Nie ma problemu by wydać samochód osobie z zagranicznym prawem jazdy jeśli kraj którego prawem jazdy będziesz się legitymować znajduje się na liście poniżej : Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

Jakie są godziny pracy wypożyczalni i czy w weekendy stawki są wyższe?

Nie mamy określonych ram czasowych pracy, to klienci wyznaczają nam te godziny - jeśli Twój samolot ląduje około północy to nie jest dla nas żaden problem. Ceny samochodów wydawanych i zwracanych w godzinach 21:00-07:00 są powiększone jednorazowo jedynie o 30 zł. Pracujemy również w weekendy bez doliczania specjalnych opłat.

Czy jest limit wiekowy osoby wynajmującej samochód?

Tak, minimalny wiek to 20 lat i posiadanie prawa jazdy co najmniej od roku czasu.

Czy pobierane są dodatkowe koszty?

Nie pobieramy dodatkowych opłat. Całkowitą wycenę otrzymują Państwo w trakcie rezerwacji samochodu.

Czy samochód może prowadzić inna osoba niż wskazana została w umowie najmu?

Nie, samochód może prowadzić osoba która została uprawiona w umowie najmu samochodu. Istnieje możliwość dopisania do umowy dodatkowych kierowców co wiąże się z jednorazową opłatą 30zł/osoba.

Czym różni się kaucja od dodatkowego ubezpieczenia i co mi ono daje?

Najemca ma możliwość pozostawienia depozytu w wysokości uzależnionej od klasy samochodu (500, 1000 lub 1500 zł) lub dokupienia dodatkowego ubezpieczenia znoszącego udział własny w szkodzie. Kaucja jest zabezpieczeniem dla firmy na wypadek gdyby samochód przy zwrocie posiadał nowe uszkodzenia powstałe w okresie wynajmu samochodu. W przypadku braku uszkodzeń i naruszeń warunków najmu kaucja jest w całości zwracana w momencie zwrotu samochodu. W przypadku gdy zapłata za kaucje była odnotowana kartą zostaje ona odblokowywana automatycznie (pre-autoryzacja) w okresie od 7 do 14 dni. Maksymalny udział własny w szkodzie wynosi dwu krotność kaucji. Klient ma również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia znoszącego udział własny w szkodzie. Koszt tej opcji to w zależności od klasy samochodu to cena od 20 do 40 zł za dobę. W przypadku wybrania dodatkowego ubezpieczenia najemca nie odpowiada na uszkodzenia powstałe przez okres najmu. Opcja dodatkowego ubezpieczenia nie obejmuje kradzieży elementów wyposażenia, a także nie zwalnia od kar umownych zawartych w paragrafie 10 warunków najmu. Przy wybraniu dodatkowego ubezpieczenia nie jest pobierana kaucja.

Jak mam rozumieć zwrot lub podobny dopisany po nazwie samochodu?

Rezerwując samochód klient wybiera preferowany przez siebie samochód, jednak zdarza się sytuacja, gdy w wybranym przez klienta terminie nie możemy wydać samochodu dlatego też wydajemy samochód inny z tej samej klasy lub czasami nawet wyższej klasy bez pobierania dopłaty.

Czy mogę przedłużyć umowę?

Możliwe jest przedłużenie wynajmu wyłącznie po wcześniejszym kontakcie z biurem jak i dostępnością samochodu. Wiąże się to również z koniecznością rozliczenie za kolejny dzień najmu.

Jaka forma płatności jest akceptowana?

Firma akceptuję płatność przelewem, kartą debetową/kredytową (MasterCard, Visa) Dane karty kredytowej muszą być zgodne z danymi w okazanym dokumencie tożsamości.

LOGBOTOOM1
 

 Folwark k/Opola 46-061, ul. Szkolna 7

PKO: 95 1020 3668 0000 5102 0358 6435

faq 256